אדריכלות בישראל

האם אדריכלות זו אמנות? מהי גאונות באדריכלות? מהי אדריכלות בישראל והאם יש כזו? איך מנהלים דיאלוג עם אדריכל/לית? יש לך רעיונות וחזון לשיפוץ הבית אבל חסר לך הביטחון באפשרויות המעשיות שלו?

גאונות באדריכלות

אדריכלות היא אמנות בעלת גוון מיוחד המבדיל אותה מאמנויות אחרות במורכבות שלה ובענפים הרבים שהיא חולשת עליהם. אדריכלות קשורה בהנדסה, בתכנון, במתמטיקה, מבנה ותכונות של חומרים ועוד. יצירתיות, יכולת תכנון, ראייה מרחבית ותכנון לטווח רחוק הם רק חלק מהתכונות הדרושות לאדריכל/ית ברמת מקצועיות טובה. לגאונות, כמו בכל תחום, דרושה מתת אל. אדריכלים ואדריכליות גאונים יודעים לעשות ניסים ונפלאות.

היכולת להיכנס לראש שלך

היכולת לקרוא את הלקוח או הלקוחה, להבין את הראש, את הרעיונות והחזון ולמצוא את הדרך לרקום לאלה עוד וגידים הן חלק מתכונות הגאונות באדריכלות. למרות חוסר הידע המקצועי המספיק של לקוחות בדרך כלל, החלומות והחזון מאוד ברורים להם, לכן דרושה הרבה רגישות, אמפטיה, יכולת הכלה והבנה ובעיקר ראייה מעשית חיובית והחלטה נחושה להגשים ללקוחות חלום.

בית הוא חלום

הבית הוא המקום החשוב ביותר לאדם עוד משחר נעוריו. גם האדם הקדמון דאג לחמם ולהגן על בית המערה שלו בעזרת אש, או לקשט את קירותיו בציורים המתארים את קורות הציד הדרמטי. הבית הוא המקום החם והבטוח, המקום לחזור אליו, הקן של המשפחה. אחד האתגרים החשובים בעולם האדריכלות היא הבנת הטעם הספציפי של הלקוח או הלקוחה והיכולת להביא אותו לידי ביטוי באופן מעשי.

אדריכלות בישראל כביטוי לאופי הישראלי

שאלה גדולה היא כמה מבטאת האדריכלות בישראל את האופי המיוחד של הישראלים. האם ישנה אדריכלות ישראלית או שהיא כולה תוצר והשפעה של תרבויות אחרות, ובכן זוהי שאלה מורכבת ולא בטוח שיש עליה תשובה אחת. רבות האומות לאורך ההיסטוריה אשר נטעו את השפעתן בארץ הקודש, תוך ניסיון לקבע את שליטתן על האזור ולהגדיל את כוחן ביחס לאומות אחרות. השפעות מערביות מתערבבות בתרבות מזרחית החל מימי מסעות ההשתלטות של נפוליאון על הארץ.

הגיע הזמן להתחיל בפרויקט עיצוב חדש?

השפעה מערבית חזקה

בסופו של דבר ובעיקר בשנים האחרונות, ניכרת השפעה מערבית חזקה על הבנייה הישראלית. אדריכלות בישראל היא כמו ילדה מעורבת אשר כל אחד מהוריה מוצאו מכמה תרבויות שונות. ללא ספק ניכרת השפעה ערבית על האדריכלות, בעיקר בירושלים, עכו, טבריה וחיפה. יחד עם זאת בשנים האחרונות, הבנייה הופכת מודרנית יותר ויותר ומזכירה בקווים הנקיים שלה בנייה מערבית. יכול להיות שיעברו עוד דור או שניים עד שיתגבש טעם ישראלי מובהק או שדווקא הסגנון האקלקטי הוא המאפיין הישראלי הבולט.

הדיאלוג עם האדריכל/לית

בבואך לשפץ את ביתך ולהגשים חלום, חשוב מאוד הדיאלוג עם איש או אשת המקצוע שילוו את הפרויקט. מדובר על מי שיגשים את חלומך ולכן הדיאלוג מוכרח להיות חיובי ופורה. חשוב להקשיב לתחושת הבטן ולבחון האם ישנה כימייה, הקשבה ואווירה טובה. האדריכלות היא הביטוי של המהווים האישיים שלך ועל כך אין להתפשר.

רונית שיסמן רואה בבית הגשמת חלום

התעניינת באדריכלות בישראל? זו הזדמנות נהדרת להכיר את רונית שיסמן – אדריכלית המתמחה בתכנון בתים פרטיים, דירות, משרדים, קליניקות, דירות לדוגמה ועוד. רונית מאמינה בדיאלוג אישי ואינטימי עם הלקוחות. דיאלוג המבוסס על הקשבה והבנת החזון והרעיונות של הלקוחות שלה. מבחינתה של רונית הבית הוא הגשמת חלום. הסיפוק מהמקצוע הוא החיוך המלא שיניים של לקוחות שבעי רצון וההבנה שעוד רעיון מומש ועוד חלום התגשם.

אדריכלות בישראל חיה ובועטת

האדריכלות בישראל מגוונת, מעניינת, חדשנית ומלאה אמביציה להתפתח. אני, רונית שיסמן, אדריכלית ומעצבת פנים ישראלית, רואה באדריכלות ובעיצוב אמנות ומרתק אותי הדיאלוג עם הלקוחות, התהליך מרגע המצאת הרעיון ועד למימושו הסופי והמעשי. התהליך הוא עבורי אושר גדול.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו

שיתוף בפייסבוק
שיתוף במייל
Share on Linkdin
שיתוף בוואצפ