עיצוב פנים בישראל

כיצד לנהל את תהליך עיצוב פנים הבית? מהם הדגשים החשובים בתהליך? מהם ההבדלים העיקריים בין עיצוב פנים של בית לזה של עסק? ומהם המאפיינים של עיצוב פנים בישראל שכדאי להביא בחשבון?

תהליך עיצוב הבית

עיצוב פנים הוא תחום מרתק ומורכב הדורש יצירתיות רבה, רגישות לאופנה, לתרבות ולנטיית ליבם של לקוחות המתרגשים לעצב את ביתם, את המשרד שלהם, את הקליניקה ועוד. תהליך העיצוב טומן בתוכו כמה שלבים, החל בפגישה עם הלקוח או הלקוחה והקשבה מלאה לרעיונות ולחזון שלך, ועד לחשיבה פרקטית על אפשרויות הביצוע, התכנון וההוצאה לפועל עד להגשמת החלום.

דגשים בתהליך

בכל שלב בתהליך ישנם כמה דגשים חשובים שיש להקפיד עליהם כמו למשל ההקשבה בראש פתוח וברגישות רבה לרעיונותיהם של הלקוחות. היכולת להכיל את החזון ואת השאיפות שלך – ולמצוא להם פתרונות מעשיים – היא תכונה שיש למעצבי על. מעצבים גדולים יודעים שאין רעיון שהוא לא בר ביצוע. לפעמים הוא דורש דיוק והידוק, אבל בבסיס כל רעיון הוא רעיון מעניין.
ניקח לדוגמה רעיון לגמרי לא אופנתי אשר הלקוח או הלקוחה מתעקשים עליו. מעצב או מעצבת מוכשרים ויצירתיים ידעו לממש את הרעיון ולתת לו חיים מעניינים גם מחוץ למקובל באופנה. ומי יודע, אולי מכאן תתחיל אופנה חדשה?

האם יש כזה דבר עיצוב פנים ישראלי?

עיצוב פנים באופן טבעי הוא ביטוי של תרבות, תקופה, תכונות אקלימיות ועוד. למשל, פנים של בית באחד מאיי יוון לא יראה כמו פנים של בית בלונדון. יוון היא ארץ ים תיכונית חמה ומשוחררת ולונדון קרה ושמרנית. ישראל היא מדינה צעירה השואבת את ההשראות שלה מהרבה מקורות זרים, מערביים ומזרחים. המאפיין הישראלי בתחום הבנייה היא האקלקטיות וריבוי הסגנונות וההשפעות. למשל בולטת ההשפעה הערבית – ומתחרה בה הבנייה המערבית המודרנית. עיצוב פנים בישראל חייב להביא בחשבון את התרבות הישראלית, האופי הים תיכוני המיוחד וריבוי ההשפעות הקיימות כאן.

הגיע הזמן להתחיל בפרויקט עיצוב חדש?

עיצוב פנים העסק שלך

רוצה לעצב את העסק שלך? את משרדי החברה? רוצה לתת הרגשה טובה, חמה וביתית ללקוחות המגיעים לפגישה? או אולי דווקא אווירה קרה ומקצועית המשדרת מצוינות והצלחה? כל רעיון וכל חזון המסתובב לך בראש ניתן ליישום. עיצוב העסק שלך על פי טעמך הוא חשוב ביותר. דרך העיצוב עוברים מסרים רבים וחשובים ולמעשה כבר בהיכנס לקוח או לקוחה למשרד, בעזרת העיצוב הספציפי, מתחילה מערכת היחסים ונוצר אצל הלקוחות הרושם הראשוני שהוא כידוע בעל השפעה מכרעת. 

עיצוב פנים בישראל מתפתח לאחרונה מאוד

בשנים האחרונות ניכרת התפתחות דרמטית בכל נושא העיצוב בישראל ובעיצוב הפנים בפרט. משרדים רבים מציגים מקוריות מרתקת בסגנון עיצוב הפנים שלהם. בתים פרטיים מתחרים ביופיים הפנימי והחיצוני עם העיצובים הנחשבים בעולם. כנראה ריבוי ההשפעות וריבוי הצבעים כאן בארץ הקטנטונת, יצר בסופו של דבר, סגנון מיוחד המעורר עניין והתפעלות בעולם כולו.

רונית שיסמן, אדריכלית ומעצבת פנים, נעים להכיר

אני רואה בבית הגשמת חלום. בית הוא הקן, המקום החם והבטוח לחזור אליו אחרי יום עבודה ארוך. בית הוא היציבות, ההגנה והמקום שתמיד נאהב להיות בו. בית מעוצב על פי טעמך, יעניק לך אושר רב ויבטא את האופי המיוחד שלך. אני רואה בדיאלוג הפתוח עם הלקוחות ערך עליון. ההקשבה וההתעניינות ברעיונות הלקוחות מתוך אמונה מלאה שניתן להגשימם, הן לי שימחה גדולה. אני כאן בשביל להבין, לכוון, לייעץ, ליצור פרקטיקה ובעיקר להפנים את שאיפותייך ולהוציא את החזון המושלם לפועל.

אני מזמינה אותך לצלול איתי בסיעור מוחות

יחדיו, צעד אחרי צעד, נבין את הרעיונות שלך ונבדוק דרכים פרקטיות להגשמת חלומך. אני מזמינה אותך להכרות מחודשת עם עיצוב פנים בישראל, עם יופיו המיוחד, האפשרויות האין סופיות הגלומות בו ושלל אספקטים מפתיעים נוספים.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו

שיתוף בפייסבוק
שיתוף במייל
שיתוף בלינקדאין
שיתוף בוואצפ